CMTB1-63H 4P минијатурен прекинувач Mcb со висок капацитет на прекинување
Детали за производот
Минијатурниот прекинувач CMTB1-63 може да ја заштити струјата од краток спој и преоптоварување, а може да се користи и како нередовен пренос и конверзија на енергетскиот систем. Минијатурниот прекинувач е суштинска компонента на секој електричен систем, обезбедувајќи сигурна заштита од електрични опасности и осигурувајќи безбедно и ефикасно работење на електричните кола и уреди.
| Име на производот | Минијатурен прекинувач MCB |
| Модел бр. | CMTB1-63 4P |
| Стандарден | IEC60898-1 |
| Сертификат | CE |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 4P |
| Номинален напон Ue (V) | 400/415V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | ЦД |
| Боја | бело и сиво |
| Услуга | ОЕМ и ОПМ |
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи MCB се професионални и широко се користат во згради, станбени објекти, индустриски апликации, пренос на електрична енергија.
Предност
1. Заштита на струјни кола од струја на краток спој
2. Заштита на струјните кола од струја на преоптоварување
3. Висок капацитет за кршење
4. Убав дизајн и лесен за инсталирање
Други
Пакување
3 парчиња по внатрешна кутија, 60 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Прашања и одговори
Мутаи е квалификуван со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, а производите ги имаат положено сертификатите CCC, CE, CB ... итн.
Главен пазар
Производите се добредојдени од страна на клиентите, особено на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка, рускиот пазар.
1. Главни производи: MCB, MCCB, ACB, RCBO, RCCB, ATS, контактор... итн.
2. Завршен индустриски синџир од производство на компоненти до целосно склопување на производи, тестирање и под рутинска контрола.
3. Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
4. Професионален технички тим, може да обезбеди OEM и ODM услуга, може да обезбеди конкурентна цена.
5. Брзо време на испорака и добра постпродажна услуга.
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













