MUTAI CMTB1LE-63 4P прекинувач со резидуална струја RCBO
Детали за производот
CMTB1LE-63 прекинувачот со резидуална струја може да ги заштити луѓето и електричната енергија од електричен удар, краток спој, преоптоварување. RCBO главно се користи во комерцијални и станбени згради,
Тоа е во согласност со стандардот IEC61009-1.
| Име на производот | Прекинувач со резидуална струја |
| Модел бр. | CMTB1LE-63 4P |
| Стандарден | IEC61009-1 |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 4P |
| Номинален напон Ue (V) | 400V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | C или D |
| Номинална преостаната работна струја In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Крива
Контура и димензија на инсталација (мм)
Предност
1. Заштита од струја на краток спој и струја на преоптоварување
2. Заштита од електрични удари: Прекинувачот за диференцијална струја детектира и прекинува електрични грешки предизвикани од истекување на струја кон земјата, спречувајќи електрични удари и електричен удар.
3. Брзо време на одговор: Овие прекинувачи се дизајнирани да се исклучат брзо, често во дел од секундата, кога ќе се открие електричен дефект.
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи MCB се професионални и широко се користат во згради, станбени објекти, индустриски апликации, пренос на електрична енергија.
Други
Пакување
1 парче по внатрешна кутија, 20 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Главен пазар
MUTAI Electric има посебен акцент на опслужување на пазарите на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија... итн.
Зошто да нѐ изберете нас
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












