MUTAI CMTB1-63H 2P мини MCB минијатурен прекинувач
Детали за производот
Минијатурниот прекинувач CMTB1-63 најчесто се користи во електричните системи за заштита од преоптоварување и кратки споеви. MCB може да се користи и како нередовен пренос и конверзија на енергетскиот систем. Минијатурните прекинувачи се погодни за широк спектар на апликации, од станбени до индустриски, и најчесто се користат во кола за осветлување, греење и контрола на мотори.
| Име на производот | Минијатурен прекинувач |
| Модел бр. | CMTB1-63 2P |
| Стандарден | IEC60898-1 |
| Сертификат | CE |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 2P |
| Номинален напон Ue (V) | 400/415V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | ЦД |
| Боја | Бело и сиво |
| Услуга | ОЕМ и ОПМ |
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи се широко користени во згради, станбени објекти, индустриски апликации, пренос на електрична енергија.
Предност
1. Заштита од струја на краток спој и струја на преоптоварување, исто така може да се користи како нередовен пренос и конверзија на електроенергетскиот систем.
2. Компактна големина: MCB се дизајнирани да бидат мали и компактни, што ги прави лесни за инсталирање и вклопување во електрични панели и разводни табли.
3. Брзо исклучување: MCB се дизајнирани да се исклучување брзо во случај на преоптоварување или краток спој, што помага да се спречи оштетување на електричната опрема и потенцијални опасности за луѓето.
4. Висок капацитет за кршење
Други
Пакување
6 парчиња по внатрешна кутија, 120 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Прашања и одговори
Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
Главен пазар
MUTAI Electric се фокусира на пазарот на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија.
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












