CMTB1-63DC 1P 1A-63A DC MCB минијатурен прекинувач за соларни фотоволтаични системи
Детали за производот
Минијатурните прекинувачи CMTB1-63 DC MCB имаат функција да ги заштитат електричните апарати и другата опрема од преоптоварување и проблеми со краток спој, а исто така можат да ја заштитат и безбедноста на струјното коло. Повеќето DC MCB користат некои системи со еднонасочна струја како што се нова енергија, соларни фотоволтаични панели итн. Напонските состојби на DC MCB генерално се од DC 12V до 1000V, а номиналната струја може да достигне до 63A.
| Стандарден | IEC/EN 60947-2 |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 1P |
| Номинален напон Ue (V) | 250V |
| Номинална фреквенција | 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 6000A |
| Амбиентална температура | -20℃~+70℃ |
| Тип на крива | Ц |
| Степен на загадување | 3 |
| Надморска височина | ≤ 2000 м |
| Максимален капацитет на ожичување | 25 м² |
| Инсталација | 35mm DIN шина |
| Тип на влезна линија | Врв |
Предност
1. Заштитете го уредот од струја на краток спој и струја на преоптоварување.
2. Компактна големина: DC MCB се дизајнирани да бидат компактни и да заштедат простор, што ги прави идеални за употреба во мали електрични панели и опрема.
3. Лесна инсталација: DC MCB се дизајнирани за лесна инсталација и можат да се монтираат на DIN шини или директно на панел.
Полјаци
Апликација
Минијатурниот прекинувач DC MCB е широко користен во некои системи со еднонасочна струја како што се нова енергија, соларни фотоволтаични системи итн.
Други
Пакување
12 парчиња по внатрешна кутија, 240 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Прашања и одговори
Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, а производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
Главен пазар
MUTAI Electric се фокусира на пазарот на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија.
Зошто да нѐ изберете нас
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com









