Mutai CMTB1-63 3P MCB минијатурен прекинувач
Детали за производот
Минијатурниот прекинувач CMTB1-63 може да го заштити уредот од краток спој и преоптоварување, а може да се користи и за нередовен пренос и конверзија на енергетскиот систем. MCB е структурно напреден, со сигурни перформанси, висок капацитет на прекинување, елегантен изглед итн. Куќиштето и деловите се изработени од материјали кои нудат отпорност на удар и силни пламен-отпорни својства.
| Име на производот | MCB минијатурен прекинувач |
| Модел бр. | CMTB1-63 3P |
| Стандарден | IEC60898-1 |
| Сертификат | CE |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 3P |
| Номинален напон Ue (V) | 400/415V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | ЦД |
| Боја | Бела + црвена |
| Услуга | ОЕМ и ОПМ |
Крива
Полјаци
Предност
1. Со мала и компактна големина, лесен за инсталирање
2. Карактеристика на кратка струја, преоптоварување, висок капацитет на прекинување
3. можат да обезбедат сигурна заштита од електрични дефекти и се тестирани за да ги исполнат меѓународните безбедносни стандарди.
Апликација
Производите на MCB се широко користени во градежништвото, домувањето, индустриските апликации, преносот на електрична енергија.
Други
Пакување
4 парчиња по внатрешна кутија, 60 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Главен пазар
Пазар на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка, Русија.
Зошто да нѐ изберете нас
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













