MUTAI CMTB1-63H 1P Мини MCB Минијатурен прекинувач
Детали за производот
Минијатурниот прекинувач CMTB1-63 може да го заштити уредот од краток спој и заштита од преоптоварување, а може да се користи и како нередовен пренос и конверзија на енергетскиот систем. MCB е структурно напреден, со сигурни перформанси, висок капацитет на прекинување, елегантен изглед итн. Куќиштето и деловите се изработени од материјал со отпорност на удар, силна отпорност на пламен.
MCB се достапни во еднополни, двополни и триполни конфигурации, при што секој пол е способен да заштити посебно коло.
| Име на производот | MCB минијатурен прекинувач |
| Модел бр. | CMTB1-63 1P |
| Стандарден | IEC60898-1 |
| Сертификат | CE |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 1P |
| Номинален напон Ue (V) | 230/240/400/415V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | ЦД |
| Боја | Бела + сива |
| Услуга | ОЕМ и ОПМ |
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи MCB се професионални и широко се користат во згради, станбени објекти, индустриски апликации, пренос на електрична енергија.
Предност
1. Заштита од струја на краток спој и струја на преоптоварување
2. Висок капацитет за кршење и брзо исклучување
3. Компактна големина: MCB се дизајнирани да бидат мали и компактни, што ги прави лесни за инсталирање и вклопување во електрични панели и разводни табли.
Други
Пакување
12 парчиња по внатрешна кутија, 240 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Прашања и одговори
Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
Главен пазар
Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка, Русија ... итн.
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












