CMTB1-63DC 2P DC MCB минијатурен прекинувач
Детали за производот
Минијатурниот прекинувач CMTB1-63 DC MCB може да ги заштити електричните апарати и другата опрема за оптоварување од преоптоварување и проблеми со краток спој и да ја заштити безбедноста на струјното коло. Повеќето DC MCB користат некои системи со еднонасочна струја како што се системи за соларна енергија, системи за резервна батерија, нови енергетски системи итн.
Минијатурните прекинувачи на еднонасочна струја се сигурно и економично решение за заштита на еднонасочните кола од електрични дефекти, а нивната компактна големина, брзото исклучување и високиот капацитет на прекинување ги прават популарен избор во широк спектар на апликации.
Напонските состојби на DC MCB се генерално од DC 12V-1000V, а номиналната струја може да достигне до 63A.
| Стандарден | IEC/EN 60947-2 |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 2P |
| Номинален напон Ue (V) | 500V |
| Номинална фреквенција | 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 6000A |
| Амбиентална температура | -20℃~+70℃ |
| Тип на крива | Ц |
| Степен на загадување | 3 |
| Надморска височина | ≤ 2000 м |
| Максимален капацитет на ожичување | 25 м² |
| Инсталација | 35mm DIN шина |
| Тип на влезна линија | Врв |
Предност
1. Брзо исклучување: DC MCB се дизајнирани да се исклучат брзо во случај на електричен дефект, што помага да се спречи оштетување на опремата и жиците.
2. Висок капацитет на прекинување: DC MCB се достапни во низа капацитети на прекинување, што значи дека можат да се справат со високи нивоа на струја без исклучување.
3. Сигурни перформанси: DC MCB се дизајнирани да обезбедат сигурни и конзистентни перформанси во текот на долг работен век, што помага да се намалат трошоците за одржување и замена.
4. Лесна инсталација: DC MCB се дизајнирани за лесна инсталација и можат да се монтираат на DIN шини или директно на панел.
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи DC MCB MCB се широко користени во некои системи со еднонасочна струја како што се нова енергија, соларни фотоволтаични системи итн.
Други
Пакување
6 парчиња по внатрешна кутија, 120 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Прашања и одговори
Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
Главен пазар
MUTAI Electric се фокусира на пазарот на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија.
Зошто да нѐ изберете нас
1. Со повеќе од 10 години искуство во производство на производи од MCB, MCCB, ACB, RCBO, RCCB, ATS, контактор... итн.
2. Завршен индустриски синџир од производство на компоненти до целосно склопување на производи, тестирање и под рутинска контрола.
3. Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
4. Професионален технички тим, може да обезбеди OEM и ODM услуга, може да обезбеди конкурентна цена.
5. Брзо време на испорака и добра постпродажна услуга.
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com










