CMTB1-63DC 4P DC соларен MCB минијатурен прекинувач
Детали за производот
Минијатурниот прекинувач CMTB1-63 DC MCB може да ги заштити електричните апарати и другата опрема за оптоварување од преоптоварување и проблеми со краток спој, како и да ја заштити безбедноста на струјното коло. Повеќето DC MCB користат некои системи со еднонасочна струја како што се нова енергија, соларни фотоволтаични панели итн. Напонските состојби на DC MCB генерално се од DC 12V до 1000V, а номиналната струја може да достигне до 63A.
| Стандарден | IEC/EN 60947-2 |
| Номинална струја во (A) | 1А - 63А |
| Полјаци | 4P |
| Номинален напон Ue (V) | 1000V |
| Номинална фреквенција | 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 6000A |
| Амбиентална температура | -20℃~+70℃ |
| Тип на крива | Ц |
| Степен на загадување | 3 |
| Надморска височина | ≤ 2000 м |
| Максимален капацитет на ожичување | 25 м² |
| Инсталација | 35mm DIN шина |
| Тип на влезна линија | Врв |
Предност
1. Заштита на струјни кола од струја на краток спој
2. Заштита на струјните кола од струја на преоптоварување
3. Висок капацитет за кршење
4. Убав дизајн и лесен за инсталирање
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи DC MCB MCB се широко користени во некои системи со еднонасочна струја како што се нова енергија, соларни фотоволтаични системи итн.
Други
Пакување
3 парчиња по внатрешна кутија, 60 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Прашања и одговори
Со сертификати за систем за управување ISO 9001, ISO14001, производите се квалификувани со меѓународни сертификати CCC, CE, CB.
Главен пазар
MUTAI Electric се фокусира на пазарот на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија.
Зошто да нѐ изберете нас
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com








