MUTAI CMTB1LE-63 1P N прекинувач со резидуална струја RCBO
Детали за производот
CMTB1LE-63 прекинувачот со резидуална струја може да ги заштити луѓето и електричната енергија од електричен удар, краток спој, преоптоварување. RCBO главно се користи во комерцијални и станбени згради. Тој е во согласност со стандардот IEC61009-1.
CMTB1LE-63 RCBO е применлив за AC50/60HZ, номинален напон 230V/240V/400V /415V и номинална струја до 63A.
| Име на производот | РЦБО |
| Модел бр. | CMTB1LE-63 1P+N |
| Стандарден | IEC61009-1 |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 1P+N |
| Номинален напон Ue (V) | 230V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | ЦД |
| Номинална преостаната работна струја In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Крива
Контура и димензија на инсталација (мм)
Предност
1. Заштита на струјните кола од краток спој, преоптоварување и истекување на заземјувањето
2. Лесна инсталација: Прекинувачите за резидуална струја може да се инсталираат во која било табла за прекинувачи или електрична кутија, што ги прави лесни за инсталација.
3. Чувствителност: Тие можат да детектираат дури и мали количини на истекување на струја до земјата
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи MCB се професионални и широко се користат во згради, станбени објекти, индустриски апликации, пренос на електрична енергија.
Други
Пакување
4 парчиња по внатрешна кутија, 80 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Главен пазар
MUTAI Electric се фокусира на пазарот на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија.
Зошто да нѐ изберете нас
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












