MUTAI CMTB1LE-63 3P прекинувач со резидуална струја RCBO
Детали за производот
Прекинувачот за резидуална струја со заштита од прекумерна струја (RCBO) е електричен безбедносен уред кој ги комбинира функциите на уредот за резидуална струја (RCD) и минијатурниот прекинувач (MCB) во една единица.
CMTB1LE-63 прекинувачот со резидуална струја може да ги заштити луѓето и електричната енергија од електричен удар, краток спој, преоптоварување. RCBO главно се користи во комерцијални и станбени згради. Тој е во согласност со стандардот IEC61009-1.
| Име на производот | RCBO прекинувач со резидуална струја |
| Модел бр. | CMTB1LE-63 3P |
| Стандарден | IEC61009-1 |
| Номинална струја во (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Полјаци | 3P |
| Номинален напон Ue (V) | 400V |
| Номинална фреквенција | Наизменична струја 50/60Hz |
| Номинален капацитет на краток спој Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Номинален импулсен напон отпорен на Uimp | 4000V |
| Амбиентална температура | -20℃~+40℃ |
| Тип на моментално ослободување | ЦД |
| Номинална преостаната работна струја In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Крива
Контура и димензија на инсталација (мм)
Предност
1. Заштита на струјни кола од струја на краток спој, струја на преоптоварување и заштита од истекување на заземјување
2. Лесно за инсталирање: RCBO се обично компактни и лесни за инсталирање, што ги прави идеални за употреба во мали простори или тесни области.
Полјаци
Апликација
Минијатурните прекинувачи MCB се професионални и широко се користат во згради, станбени објекти, индустриски апликации, пренос на електрична енергија.
Други
Пакување
2 парчиња по внатрешна кутија, 40 парчиња по надворешна кутија.
Димензии по надворешна кутија: 41*21,5*41,5 см
Главен пазар
MUTAI Electric се фокусира на пазарот на Блискиот Исток, Африка, Југоисточна Азија, Јужна Америка и Русија.
Зошто да нѐ изберете нас
Телефон: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













